Kőszegi György
Matematika-fizika szakos hallgatóként végzett a JATE-n, ahol szakdolgozati témáját továbbfejlesztve 1966-ban elméleti fizikából ledoktorált. Doktori témája az S-négyzet operátor sajátfüggvényeinek szerkesztése volt, spinoperátoros módszerrel.
1963-tól három évig a budapesti Bolyai János Gimnáziumban tanított majd két évig a Felsőfokú Élelmiszeripari Technikum, Műszer és Folyamatirányítási Tanszékén volt adjunktus.
1968-1979 között tudományos munkatársként a Nehézipari Minisztérium Ipargazdasági és Üzemszervezési Intézetben (NIM IGÜSZI) dolgozott, mint szoftverfejlesztő. 1969-es megalakulásától kezdve 1982-ig dolgozott az Egységes Számítógép Rendszer (ESZR) Egységes Programdokumentációs Rendszerének (EPDR) magyarországi munkabizottságában.
1973-tól vezetője volt a Programozási Osztálynak. Az osztály elsősorban adatfeldolgozás jellegű számítógépes rendszereket készített. Az MM rendszer DOS változatának kifejlesztéséért 1977-ben a nívódíjban részesültek.
1979-1980 között a Vegyipari Számitástechnikai Fejlesztési Társulásnál (VSZFT) a programozási osztály vezetőjeként a társult vegyipari cégek részére integrált Vállalati Információs Rendszer (VIR) készítését irányította.
1980-tól 1983-ig a Finomkerámia Ipari Műveknél (FIM) volt programozási vezető majd 1983-1986 között a Számítógépes Rendszereket Értékesítő Közös Vállalatnál (SZÁMREND) szervezési és számítástechnikai tanácsadóként dolgozott.
1986-től a Magyar Légiközlekedési Vállalat (MALÉV) számítástechnikai főmunkatársaként feladata volt az Ellátási és Külkereskedelmi Szakágon felmerülő összes (szakág szintű) számítástechnikai probléma, feladat, igény megoldása, illetve a megoldás lebonyolítása, irányítása.
Nyugdíjba vonulását követően a RENDSZÁM Szervezési és Oktatási BT. által gimnazisták részére szervezett (délutáni) elméleti és gyakorlati oktatásban számítástechnikát tanított. Ennek keretén belül az „állami közép és felsőfokú számítástechnikai szakmai végzettség”-hez (OKJ programozó) szükséges tematika teljes anyagát tanította.
1970 óta tagja volt az NJSZT-nek. 1989-ben felvették az NJSZT software szakértői és alkalmazási szakértői listákra.
2009-ben számítástechnika-oktatási, illetve pedagógiai tevékenysége elismeréseként az NJSZT-től Életmű-díjat kapott.
- Fiatal kora óta zenélt. Egyetemista éveiben egy jazz zenekarban szaxofonon játszott, érett korában egy vonósnégyes prímhegedűse volt. Az 1960-as években az MTA Zenetudományi Intézet megbízásából népzenei anyagok visszakeresésével és elemzésével foglalkozott.
- Család: egy fiú.
- Szenvedélyesen foglalkozott kertépítéssel és barkácsolással.
Létrehozva: 2021.01.25. 12:29
Utolsó módosítás: 2021.01.25. 12:42