Kohó- és Gépipari Minisztérium Ipargazdasági, Szervezési és Számítástechnikai Intézete
Hazai számítástechnikai ipar beindítása a KGM területén, szervezési és számítástechnikai mérnökhiány megoldása oktatással, képzéssel.
IBM 1440-es gép programozása, fejlesztés (~1970).
Publikációk a számítástechnikai különböző területein:
Bevezető gondolatok a rendszerelmélethez – A „Ki-mit gyárt” kérdéskör rendszerelméleti elemzése kapcsán/Tanfolyami jegyzet – Fáy Gyula – KGM Ipargazdasági Szervezési és Számítástechnikai Intézet (1972).
Kézikönyv a VOP program kezeléséhez – KGM Ipargazdasági Szervezési és Számítástechnikai Intézet (1969).
Számitógépek rendeltetése, funkciói, vállalati alkalmazásának általános feltételei – Dr. Kovács Péter, Seregi Ferenc, Dr. Pompéry Béla, Dr. Kisfalvi Tibor, Bereczki Margit – KGM Ipargazdasági Szervezési és Számítástechnikai Intézet (1969)
IBM 1440 Karakteres számítógép programozása I. (töredék) – Fincza Endre – KGM Ipargazdasági Szervezési és Számítástechnikai Intézet (1969)
A modern operátorszámítás és alkalmazása a kibernetikában – Dobó Andor, Szajcz Sándor – KGM Ipargazdasági Szervezési és Számítástechnikai Intézet (1968)
Számítógépek alkalmazása 9.1 KGM célprogram (1968 május): E célprogram a felsőfokú számítástechnikai képzés biztosítása érdekében előirányozta – az akkori Felsőfokú Híradás és Műszeripari Technikum keretében – egy Számítástechnikai Tanszék létesítését, a programozó és üzemeltető „üzemmérnökök” képzése érdekében.
1967-ben kezdődött a Számítástechnikai Központi Fejlesztési Program (SZKFP) kidolgozása. Az SZKFP részét képezte, a Számítógépek alkalmazása 9.1 KGM célprogram
A Nehézipari Minisztérium helyébe a Kohó- és Gépipari Minisztérium (KGM) lépett 1950. december 10-én. Majd az elkövetkező két évben többször megváltoztatták a nevét, de 1952-től véglegessé vált a KGM név. Később a KGM –en belül megalakult az ISZSZI (Ipargazdasági, Szervezési és Számítástechnikai Intézet) mely ebben a formában 1990-ig működött. 1990-ben a KGM ISZSZI átszervezése során önálló társaságot hoztak létre Struktúra Szervezési Vállalat néven, amely ma is működik Struktúra Szervezési és Minőségfejlesztési Kft néven.
1969-ben egy EMG 830 számítógépet ajándékozott a Kandó Kálmán Felsőfokú Híradás- és Műszeripari Technikumnak, a számítástechnikai képzés megindításának támogatására. A Felsőfokú Híradás- és Műszeripari Technikumból később Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola lett (KKVMF – 1972), a mai Óbudai Egyetem jogelődje.
Létrehozva: 2016.07.03. 16:14
Utolsó módosítás: 2024.03.27. 13:54